Odkuwka w teorii i w praktyce

Odkuwka w teorii i w praktyce

Odkuwka, a więc każdy element powstający z wykorzystaniem metody kucia, może mieć różne formy. To właśnie tak powstają elementy nośne, łączniki i złącza, koła zębate, a nawet przekładnie, wały i końcówka cylindra. Metoda kucia znajduje zastosowanie zresztą także w wielu innych przypadkach. Stosując pewne uproszczenie można powiedzieć, że sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne nam elementy muszą posiadać wysokie parametry odpornościowe. Odkuwki możemy, w związku z tym, znaleźć w wielu branżach, w tym choćby w energetyce oraz w przemyśle stoczniowym.

Najpopularniejsza jest dziś z pewnością odkuwka stalowa. Przeważnie w całości powstają z jednego kawałka materiału. Ich wytwarzanie jest procesem wieloetapowym, do którego nie mogłoby dojść, gdyby nie wykorzystanie co najmniej kilku rodzajów specjalistycznych urządzeń i maszyn. Jakość odkuwek zwykle jest wiązana właśnie z nowoczesnym parkiem maszynowym. Wpływa na nią jednak również obecność doświadczonego zespołu pracowniczego oraz jakość samego surowca.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą również na takie produkty, jak końcówka cylindra na stronie kuzniaosowiec.pl.